Sufity

Dlaczego sufity systemowe

Systemowe sufity  należą do najpopularniejszych ze sposobów estetycznego wykończenia wnętrz. Duży wybór płyt sufitowych, konstrukcji nośnych oraz systemów zawieszenia pozwala na pełną swobodę w kreowaniu przestrzeni sufitowej. Zaletą sufitów podwieszanych jest ich szybki montaż. Można ukryć za nimi biegnące rury, koryta przewodów elektrycznych i urządzenia klimatyzacyjne. Bezpośrednio w płytach sufitowych można zamontować czujniki dymu, zraszacze systemów przeciwpożarowych, lampy oświetleniowe a nawet kompletne systemy nagłaśniające i monitorujące.

Zalety sufitów i ich zastosowanie

 

Zastosowanie sufitów  pozwala ukryć to co niewygodne do zamaskowania lub jest nieestetyczne.  
Sufitów kasetonowych użyjesz wtedy gdy musisz mieć dostęp do instalacji elektrycznych, klimatyzacji, wentylacji bądź innych specjalistycznych urządzeń podstopnych.
Sufity modułowe idealnie nadają sie do wyciszenia/wygłuszenia pomieszczenia, a w połączeniu z wełna mineralną dają świetną izolację termiczną/dźwiękową.
Sufity kasetonowe nie wymagają dodatkowego wykończenia. W razie uszkodzenia płyty lub naprawy instalacji przebiegającej pod stropem pojedyncze elementy można łatwo zdemontować i ponownie założyć.

Sufity kasetonowe dzięki swej ogromnej zalecie mobilności można demontować praktycznie bezkolizyjnie co pozwala używać ich w pomieszczeniach wynajmowanych/dzierżawczych. W ten sposób możemy obniżyć koszty remontu i wykorzystać je w przyszłości.
Niektóre sufity podwieszane wykonane są z kasetonów wełnianych. Takie kasetony pokryte są specjalną powłoką z wełny mineralnej lub szklanej pochłaniającą zanieczyszczenia. Sufit podwieszany z tych kasetonów nie ulega tak szybko zabrudzeniu, ale jak nam się to przydarzy to bardzo łatwo je wyczyścić.

  • Szybki i prosty montaż
  • Wysoka estetyka
  • Dobre parametry techniczne
  • Niepalny
  • Bardzo dobra izolacja akustyczna
  • Efektywny ekonomicznie
Design by budowaniestron.pl